Quote Originally Posted by MonkY View Post
Srachi: daca vrei eu iti impartasesc cu draga inima setarile de la TV-ul meu, dar ma tem ca nu te vor ajuta prea mult. In primul rand pentru ca sunt modele diferite... In al doilea rand ca si daca ar fi acelasi model, nu sunt 2 TV-uri identice... si in al treilea rand ca eu folosesc un Spyder 4 Elite + TV HD Upgrade pentru calibrare.

Nu, eu nu folosesc Game Mode... dar recunosc ca nu joc chestii extrem de rapide (gen FPS) si nu simt nevoia de mai mult. Cred ca este mai mare lantenta data de controllerul pe Bluetooth (gamepad) decat latenta de afisare... prin urmare pentru mine e OK.
Ai dreptate, poate ar fi doar pierdere de timp sa iti incerc setarile. La chestile hardware de calibrare imi prind urechile, nu am folosit never, de fapt nici nu am vazu la cineva dar am sa ma documentez mai mult despre ele. In mare parte sunt multumit de cum mi-am reglat tv doar ca ma dernajeaza in anumite jocuri black levelurile care parca ascund din detalii uneori in locuri intuecoase dar asta poate fi doar in capul meu ne find obisnuit inca cu televizorul.

Nici eu nu am tv pe game mode si nu observ lag, de jucata joc si FPS-uri dar nu sunt un multiplayer junkie sa observ ca ar avea timp de raspuns mic.

@bubli precis vei fi multumit de achizitie, e un tv reusit dupa parerea mea.