Quote Originally Posted by poiuyt View Post
in fine, l-am comandat deja, il ridic mai pe seara.

macar are gamemode.
Sa-l stapanesti sanatos !

In alta ordine de idei, eu ma orientam des pe Tot ceea ce trebuie sa stii despre televizoarele Plasma LED sau LCD unde gaseam multe chestii interesante despre tehnologia din TV-uri, din pacate cel ce se ocupa de site l-a lasat balta... Era util un site unde informatia sa fie detaliata si mai ales in romana, mie imi este usor sa citesc si in engleza dar sunt useri care le este utila informatia postata in limba natala.

Mie personal chestia cu Local Dimmingul imi pare foarte utila pentru ca pacaleste ochiul crezand ca vede un negru aproape perfect ( departe de adevar dar asa percep unii ) stingand led-urile in zonele unde tv-ul expune culorii intunecate. Plasmele castigau la nivelul de negru batalia fara artificii de genul, din pacate tehnologia cristalelor lichide a ajuns la un punct in care cu greu mai poate avansa, asteptam in anii urmatori OLED si alte tehnologii revolutionare, deoarece la momentul actual 4k, fara sa imbunatateasca culorile si timpul de respuns, nu poate fi privit ca un real progres tehnologic.