Single post: "Super-oferta" Domo - atentie la neatentie!

  1. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Haideti sa va mai dau o lectie de "romanisme". Se comanda una bucata memory card microSDXC Samsung de pe dc-shop.ro. Care bineinteles ca e preluata de cel.ro (e acelasi lucru, desi nimeni nu specifica asta nicaieri - e funny ca te loghezi pe dc-shop.ro si te trezesti pe cel.ro)... Vine frumos acasa card-ul, si stupoare: in loc de Samsung este un Kingmax. Verific pe factura, scrie card Samsung. Sun la ei sa le spun ca au gresit... si mi se spune senin "Pai nu ati aflat ca Samsung a cumparat Kingmax? Prin urmare, toate cardurile Kingmax sunt de fapt Samsung!".

    Sa-mi pice fatza, nu altceva. Deci daca eu comand un BMW si intre timp BMW cumpara Dacia... eu ma trezesc acasa cu o Dacie si ar trebui sa fiu multumit?

    Mai rau e ca dupa ce am cerut sa se schimbe... mi s-a spus ca trebuie sa completez un formular de retur, si daca si dupa ce se accepta, sa trimit prin curier (pe banii mei, desigur)... si in maxim 30 de zile primesc banii inapoi. Pe principiul "noi gresim, clientul plateste!".

    Deci, mare atentie... ca se practica! Atasez si imaginile pt. care am pierdut timp ca sa le demonstrez diferentele.
    Attached Images Attached Images problema_card_microsdxc_celro.jpg problema_card_microsdxc_celro2.jpg