Quote Originally Posted by clax_117 View Post
inca astept telefonul Samsung Galaxy S4 comandat de la domo pe 22 noiembrie cu 2000lei si regret din ce in ce mai mult ca nu mi-am luat pentru aceasi suma Nexus 5 .
Nu stiu daca e de regretat asa de tare avand in vedere ca forumurile atat cele de la google cat si cele de pe XDA, sunt pline cu mii de postu-uri cu oameni care au probleme cu telefoanele cam 70-80% din telefoane au defecte de design sau ecrane

Din ce am citit de cateva zile rezumatul la probleme e urmatorul:
-GPS : >antena nu face contact bine cu placa de baza (defect de fabricatie) Deja si fix-ul:

>sau nu face lock atunci cand telefonul e pe 3g/4g
-DISPLAY: o multime de probleme cu ecranele, de genu' pixel morti, light bleed, sau ecrane ce au culorile prea "calde"
-VIBRATII: probleme cu motorasele de vibratie, gen unele sunt foarte galagioase altele nu sunt destul de puternice
-BUTOANELE: butoanele sunt dezastru, peste 80% din telefoane au butoane care "joaca" si scot sunete la orice atingere a ecranului
-BUG-urile de soft: sincer astea nu cred ca merita luate in seama din moment ce deja s-a ajuns la 4.4.2 deci astea se vor rezolva cat de curand!

Sincer cateva din probleme se pot rezolva cu inca 0.5mm de plastic in plus (ca sa faca contact antena sau sa nu se miste butoanele alea)
Rata de returnari este formidabila am citit despre oameni care spuneau ca asteapta al7lea telefon, si fiecare avea cate un defect....
Parerea mea e ca cei care vreti nexus 5 sa mai asteptati 1-2 luni poate vor face un control mai bun al calitatii