Quote Originally Posted by bungabunga View Post
Romania are sens ca echipa de silver, in nici un caz ca sa pui in ea jucatori relativ slabi de gold cum sunt Chiriches, Sapunaru, Chivu si Radu Stefan.

As zice ca Romania e chiar OP ca echipa de silver, se vede ca una din plantatiile EA e aici la noi ("acvariul" ala din Sema).
Asa m-am gandit si eu, sunt foarte multi jucatori supraevaluati la noi, atat ca Maxim merita mai mult, dar pana la urma ei fac rating-urile UT prin Iulie-August, nu incepuse seria de evolutii excelente, in 15 sigur va fi Gold.

Quote Originally Posted by reddyBo View Post
asta daca au pace
Depinde si de post, eu prefer un atacant mai lent dar care sa inscrie destule goluri (ex. Rusescu -> e greu sa gasesti un silver ieftin care sa fie si rapid, si tehnic si golgheter, te-ar costa o avere sa cumperi unul de 74, mai bine cumperi Gold), fundasii laterali si mijlocasii trebuie sa aiba pace bun, la stoperi ma intereseaza mai mult defense si heading, daca are peste 60 pace deja e suficient, mai ales ca eu mereu joc defensiv cand celalalt are o echipa mai buna si-mi aduc manual jucatorii in fata cand e nevoie, e o tactica care chiar merge, imi creez destule sanse, mai ales ca reusesc sa scot prin scheme, deobicei (au existat si exceptii in care n-am putut sa driblez nicicum, ma citeau aia ca pe o carte), cativa oameni din joc cu scheme.

Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
Eu de cate ori am jucat contra echipelor silver am avut probleme...poti sa ai cea mai tare echipa...in UT nu conteaza f mult...
Ti se pare. Da, nu conteaza foarte mult, ci doar mult. Se vede diferenta (daca nu esti mult mai slab) dintre silver si gold, sa nu mai zic bronze - gold, mai ales la finalizare. Tin minte ca jucam bronze chem 100 vs gold chem 100 si oponentul fiind mai slab avea 2-3 ocazii pe meci, dar cand ajungea Huntelaar sau Dzeko 1v1 cu portarul nu rata mai niciodata, chiar daca adversarul nu auzise in viata lui de sut plasat, lob, pur si simplu apasa pe butonul magic iar auritul se ocupa de toate, in timp ce eu trebuia sa am macar vreo 5 ocazii sa inscriu, ratau ai mei in prostie. Cum am trecut la low-Gold (78 overall), situatia s-a imbunatatit cu mult, nu atat ca nivel de exprimare, dar la finalizare s-a vazut diferenta imediat. Normal, aici intervine si scriptingul, daca jocul nu vrea sa inscrii, nu inscrii, o dai de 3 ori in bara iar celalalt are un sut si te bate. Pentru cei care nu stiu cum functioneaza, asta e un exemplu foarte bun: