Eu tocmai am reusit sa-l bat pe unu' de-asta care nu facea altceva decat sa arunce mingea peste aparare, satisfactia a fost imensa Scor 2-1 dupa ce a avut el 1-0, golul 2 marcat undeva prin min 87, cred ca si-a bagat unghia in gat.


In rest, nu cred ca aia care abuzeaza de erorile de programare sunt cei care baga multi bani. Din ce-am intalnit eu pana acum (e drept doar pana in Div 5, nu stiu cum o fi mai sus) in general jucau la modul asta cei cu echipe mai slabute, care nici nu baga bani, nici nu-i duce capul sa faca trade.

In mod cert insa ar trebui redusa eficienta pasei lobate, poate nu de tot dar oricum e inadmisibil sa mearga o pasa de-asta in zona cu densitate mare de jucatori samd. Mie nu mi se pare nerealista cand e folosita pe distante relativ mari si cand atacantul joaca doar contra fundasilor centrali (care sunt de obicei clar mai lenti ca el) dar e absurd sa vezi o pasa de-asta aruncata de-a latul terenului spre un jucator de banda care o receptioneaza desi e cu un fundas lateral (rapid) pe el. Si sunt o gramada de exemple de situatii in care n-ar trebui sa mearga, sau sa iasa una din 5 in cel mai bun caz.

P.S. Nu e offside daca adversarul pleaca din jumatatea proprie, chiar daca e in spatele ultimului aparator cand se da pasa.