tudyniuz: nu stiu de ce crezi tu ca ma simt atacat. Eu doar explicam ca pretentiile tale nu pot fi satisfacute de hardware-ul actualelelor console (sau poate mai bine satisfacute de PS4 decat de X1), si ca nu toti avem aceleasi pretentii. Unii preferam inca un joc bun indiferent de rezolutie... altii vor neaparat 1080p si 60FPS. Eu ti-am aratat ca exista si alternative, dar nici asa nu-ti convine. Nu stiu ce sa-ti zic, ca oricum nu vei fi multumit. Asta e, vinde consolele ca-s de cacao in 2014... Mie imi place ce vad in viitorul apropiat si ma declar multumit. Bani sa fie, la cate titluri bune se anunta...

Eu am vrut 4K pe generatia asta... acum daca nu se poate, nu se poate. Mergem mai departe... asteptam noua generatie, intre timp se ieftinesc si TV-urile in 4K. Din pacate (sau din fericire) zona asta de gaming nu se misca la fel de rapid precum cea de smartphone-uri si tablete. Asa cum am mai zis-o, probabil la un moment dat se vor "lovi" de aceleasi specs (poate acesta este si motivul pentru care incep mastodonti ca Google, Amazon si Apple sa se gandeasca la propriile variante de console), si consolele vor rezista doar datorita exclusivitatilor, asa cum au facut-o si fata de PC.