Quote Originally Posted by emanuel View Post
Deci oricine nu e deacord cu tine e un PC hater. Sa inteleg ca tu esti un Console hater ?
Am si consola si PC... so... sunt hater pe ce anume? PC pentru grafica, console pentru exclusivitati. Asta e una, trollarea ta cu cine vrea grafica ia consola si frustrarile pe marginea incapacitatii next gen de 1080p, e alta insa. Una e sa fii console hater si alta e sa fii realist si sa le cunosti si accepti limitarile.

Stii care e diferenta intre noi? Ca eu nu fac versus, pentru ca nu ma intereseaza. Nu ma intereseaza sa ma conving ca consola poate tine loc de PC sau invers... Tu o faci...

Quote Originally Posted by akzation View Post
Pentru mine unul e suficienta calitatea video de pe PS4 , nu sunt un "hater anti-PC" , chiar nu ma intereseaza platformele , dar sunt sigur ca PC-ul de pe care au fost facute screenshoturile costa mai mult decat consola .
Da man, correct, esti multumit de ce ofera PS4. Foarte bine. Nu te-a facut nimeni hater. Esti multumit cu ce ofera, excellent, bucura-te de ea. Aia nu intelege lumea. Esti multumit te bucuri de ea. NU esti multumit treci pe PC unde o sa fii, nu stai sa te plangi ca nu merge 1080p pe next gen... si sa trollezi cine vrea grafica cumpara consola...

Referitor la partea a doua, nu neaparat, sau in ultima perioada nu mai e valabila chestia asta. Noile arhitecturi de GPU-uri permit performanta ridicata la preturi mult mai mici decat in trecut. Tocmai citeam de GTX 750TI, o placa de 650 RON care ofera o performanta peste PlayStation 4:

GeForce 750Ti Runs Battlefield 4 Better Than PS4

Nvidia has recently released its latest low-end mid-end GPU based on the Maxwell architecture and quite surprising, the GeForce 750Ti is able to push graphics and performance similar to those of both PS4 and Xbox One

Ma repet, eu vad un entuziast un detinator de un PC high end, XOne si PS4. Poate si PS3. Cine are PC high end si troleaza pe marginea next gen, nu e entuziast, e hater. La fel si cine are consola si nu isi permite PC si troleaza pe marginea lui e la fel hater. And haters gonna hate...