Contrar asteptarilor, desi sunt verde si chiar am fost contra deschiderii Bazar-ului pe aria dedicata userilor Premium, sunt de acord atat cu o noua sansa userilor care au gresit cat si cu ideea de a fi cat mai deschisi.

De fapt eu as propune ca treaba asta cu 'Bazar pentru premium users' sa se intample atunci cand trebuiesc stransi banii, eventual cu 2-3 luni inainte. Nu ne vom supara si nu vom muri de foame pentru o mica perioada de timp. Iar cei care cu asta se ocupa vor plati. Si cu cat vor plati mai multi si mai repede cu atat sa se deschida aria de Bazar. E simplu, nu?

Acum sa incerc sa si explic de ce consider eu ca e ok treaba cu o noua sansa. As avea doua motive aici: primul, am patit-o si eu de cateva ori pe unele forumuri si cu toate ca nu am facut ceva atat de grav si eram user de ani buni, nu am mai reusit sa-mi recuperez contul. Mi-as fi dorit sa mi se acorde si mie acea noua sansa, insa unii sunt incuiati rau si se cred zei sau mari calai pe site-urile lor. Al doilea motiv e simplu: prin acest lucru un moderator demonstreaza ca e mai bun decat cel care l-a injurat sau a injurat. Omul respectiv oricum a simtit ce inseamna sa fii banat si are de invatat o lectie din toata treaba respectiva. Mai grav e atunci cand tu ii intorci si celalalt obraz si primesti din nou o palma. Eu acestor useri nu le-as da ban, i-as sterge de tot din existenta site-ului.

In rest, CG-ul ramane locul meu de suflet si ma bucur ca nu s-a pierdut spiritul acela de la inceputuri. Sper ca dupa ce se incalzeste sa ne si vedem la o masa mare sau la padure undeva. Vin si eu cu o vadra de vin de tara si colectia de portabile. Amen!