Quote Originally Posted by CodrinMarius View Post
Am Win7. Pe laptop primesc net prin wireless de la router conectat la RDS. Firul crossover e conectat la consola. Conexiunea VPN e facuta din windows. Pentru UK folosesc Best UK VPN Service | UK PPTP VPN Account for FREE!.... Am dat share la conexiunea VPN catre placa de retea cu fir. In Xbox e lasat pe automat, ii dau restart. Daca verific in laptop, am IP de UK, netul merge, dar xboxul nu are nici macar network conection.

Mi-am facut cont si pe vpnreactor, de care se zice ca merge, dar exact aceeasi poveste. Cand intru in Win 7 la network conections, imi arata acolo grafic retelele la care sunt conectat.. VPN apare separat si wirelessul si firul apar in aceeasi reatea home. Nu stiu cum naiba se schimba astea in Win7, poate sa fac cumva sa apara VPN si LAN pe aceeasi retea.

Am facut si setarile alea in properties la VPN, cu disable win Logon si mai erau 2.

Azi am facut bridge in placa wireless si fir LAN, apoi am dat share la VPN catre bridge. In combinatia asta xbox mi-a zis ca are network connection dar net tot nu. Asta cand ii dai testul ala sa verifice.

Am sa mai incerc.
nu trebuie cablu crossover intre consola si laptop ci cablu normal.