Am vazut la oferta un Carrefour Galati ( banuiesc ca oferta este la toate magazinele Carrefour), un Philips de la 2500 ron la 1999 ron de 47 inchi, nu era 3d, are smart dar nu este cine stie ce, important este dimensiunea generoasa si din cate stiu eu Philips are timpul de raspuns destul de mic fata de alte televizoare. Sfatul meu este sa iei cu dimensiunea cat mai mare posibil atat timp cat nu doresti 3d si alte chestii, la 39" o sa te obisnuiesti asa repede cu el incat o sa iti spui " parca totusi mergea si mai mare", oricum TV nu iti cumperi in fiecare zi si banuiesc ca este o investitie pe termen lung.

Modelul asta l-am vazut, il au si cei de la Emag dar pretul este cu 100 ron in plus Televizor LED Smart TV Philips, 117 cm, Full HD, 46PFL4208 - eMAG.ro

Lg-ul ( 42ln575s ) pus de tine este la fel de ok, dar reducerea aia de 100 ron este asa ca sa fie, mai au ei un model alb care este la acelasi pret fara reducere, este 42LN577S.
Daca ar fi sa am de ales as face asa : daca modelul Philips de 47 inchi il gasesc la 1999 ron l-as cumpara, insa daca ar fi mai scump de 1999 ron as merge pe Lg, sau as mai strange 500 ron si as lua varianta LG 47ln575s, cu cat mai mare cu atat mai bine, noroc si spor la cumparat.