Single post: Xbox 360 Jasper -> intretinere

  1. #4 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by aconstedani View Post
    Ms, am vazut si date de contact, poate si Donely (vad ca are multa experienta) si alti membri vor veni cu idei/ sugestii pe acest thread, cine stie, poate or fi si altii in aceeasi situatie
    1. Termina cu discutatul despre LT, nu se discuta despre modare pe forum, citeste Regulamenul Consolegames.ro
    2. Donely e cel mai avizat, are peste 2000 de console care i-au trecut prin mana, stie el ce trebuie cel mai bine.
    3. Unde ai vazut ca i-a venit "timpul" sa-i schimbi pasta termica ?
    4. AC 5 e cea mai recomandata de toti DAR e o pasta foarte subtire care necesita niste ore de funcionare pentru a intra in parametrii. Si ce am gasit eu pe procesorul consolelor e mult mai gros decat AC 5-ul , deci am niste dubii...
    5. Termina cu prostia de X-Clamp, iti indoiesti placa de baza a consolei si dupa ce o arzi iti trece sa mai faci asa ceva.... Am deja 3 console arse care mi-au trecut prin mana si doar una a raspuns cu succes la inlocuirea x-clamp.
    6. Ce ai tu in poze una este Jasper si alta este Falcon daca vad eu bine, dupa ce te iei tu ca sunt ambele Jasper , dupa MFR Date ? Uita-te mai bine la mufele de intrare ale sursei si dupa cati Watti scoate.
    Attached Images Attached Images xbox360_model_guide.jpg connector-info.jpg