Salutare tuturor.
Doresc sa prezint putin si din istoria mea in materie de console:
Inceputul anilor 90 au fost printre cei mai frumosi in materie de console, am avut un CIP (clona de z80) cel mai fain joc pentru el din pctu meu de vedere a fost "in to the eagles nest" un fel de precursor al wolfenstein, mai apoi am avut intamplator si un rambo (clona de atari 2600 parca). Prin 92-93 am pus mana pe un gameboy cu seria marioland si a fost ceva de vis pentru mine si copii din fata blocului cand stateam toata ziua sa ne jucam mario.
Prin 96 rupeam terminatorul intro veselie ca si toti colegii de clasa, dar ma si jucam ocazional pe un sega original al unui prieten, eram dependent de sonic.
Pe la inceputul anilor 2000 am primit un PS1, era nebunie, deoarece toata vara ma jucam la un club de console la noi in cartier unde erau numai ps1 si ne jucam Crashbandicoot racing, era echivalentul mariokartului din pct-ul meu de vedere.
Prin 2004 am luat primul meu smartfone un nokia N-gage, cand colegii de clasa se jucau snake pe 3310 eu ma jucam redfaction si sonic, faina consola la vremea ei.
Prin 2007-2008 am luat un PS2 si un psp, frumoase amintiri am cu aceste 2 console, mai ales vice city stories etc..
Anul Trecut am luat un ps3 super slim si toata seria uncharted si toata seria resistance, care dupa parerea mea sunt niste capodopere.
Tot anul trecut am luat si un ps vita care dupa parerea mea e cea mai tare consola de gaming mobil de pana acum.

Ps. sper ca nu vam plictisit prea tare