Single post: Pasiune pentru locuri parasite

  1. #5 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    M-am gandit si la varianta cu youtube insa din anumite motive nu pot posta marea parte a filmuletelor. Cand ma duc prin locurile de genul imi place mai mult sa le simt, nu ma gandesc la a face un filmulet care sa fie atractiv pentru public. Plus de asta filmez destul de mult, ar deveni plictisitor cred, mai ales ca nici nu se vede bine, fiind bezna. De aceea e bine de vazut pe intuneric content-ul de genul. Am si pe YT cateva postate, le tin la privat in caz ca vreau sa arat la cineva ceva anume insa am facut acum cateva publice.


    Doftana, drumul din celula in celula. Observati geamul de la 0:39, a ajuns la mine pe perete, am pus si o poza cu el din tren. Ne-a oprit si politia pe strada cand ne-a vazut cu el, le-am spus ca-i talismanul meu. Ne-au condus ei in gara. E singura data cand am luat ceva de genul dintr-un loc, de obicei imi place sa las locurile intacte insa acel geam...era diferit.


    Tot Doftana, o celula plus urcarea catre celulele de la etaj. Desi este una dintre putinele expeditii in care nu am fost singur, a fost destul de ciudata, au fost 2 reprize in care se auzeau zgomote prin inchisoare, la volum destul de ridicat. Am si inpotat o seara acolo si am aprins un foc intr-o celula, muream de frig. Trebuia sa stam cat mai jos pentru a putea respira din cauza monoxidului de carbon, filmuletul cu focul nu l-am postat.



    Aici eram prin fortul Chitila, singur.


    Aici prin Cheajna. Imi cer scuze pentru inceputul lamentabil, pentru a vedea cat de cat din locatie, derulati dupa minutul 4.


    Iar spre sfarsit un mic easter-egg, am fost cu un prieten intr-o cetate iar la intoarcere am vrut sa deschid o masina, pur si simplu din mers, a fost ceva mai spontan. O deschid iar tipul cu care mergeam imi spune rapid sa o inchid si sa plecam. Mergem vreo 100 de metri iar eu tot voiam sa ma intorc pentru a o inchide doarece erau in interior cateva cutii cu cabluri si piese. N-am avut niciun moment vreun gand sa fur ceva de acolo. Usa ramasese deschisa vreo 5cm, putea oricine sa o vada si sa fure ce era. Asta tot nu voia, pana la urma ma intorc si o inchid. Mergem 200 de metri, tot incerc sa il conving sa ne intoarcem ca poate putem dormi acolo iar intr-un final facem un armistitiu, suna el o prietena, ii spune situatia iar daca tipa spune da, ne ducem si dormim in masina. Eram cu vreo 4ron totii banii la 35km de oras si bancomat. Am si filmuletul cu apelul, cu inchisul usii cand ma duc eu dar nu le-am mai postat. Vedeti mai jos daca tipa a spus da...
    Attached Images Attached Images 23022014160.jpg 23022014156.jpg file0035.jpg file0024a.jpg file0026a.jpg file0045a.jpg file0047a.jpg comp1.jpg 22022014152.jpg 1981334_10152209329197708_1379583616_o-1-.jpg