Ma baieti, poate ma lamureste cineva, nu stiu daca e jocul defect sau pur si simplu am uitat eu sa joc.

Am inceput zilele astea o cariera pe Professional, numai probleme de gameplay. Pasele nu merg aproape niciodata la cine am ales eu sa mearga, jucatorii fac preluarile extrem de prost, chiar si din pase scurte. Niciunul nu merge spre minge, toti o asteapta chiar daca dau de stick sa mearga dupa ea. De cateva ori am avut parte de offside dupa ce mingea a deviat dintr-un jucator in urma unui sut spre poarta. Multe hands-uri pe care arbitrul nu le vede. Jucatorii nu alearga, nu se demarca deloc. Cu tactici schimbate pentru contra-atac si viteza in joc, tot nu se misca. Chiar si daca in timpul jocului aleg modul Ultra Attacking, nu e nicio diferenta, ei tot stau pe loc fara sa avanseze. Nu pot face un contra-atac pentru ca trec de mijlocul terenului cu fundasul si pana si atacantii sunt in urma mea, asa ca trebuie sa pierd vremea asteptand dupa ei, dar nici nu alearga vreunul in fata.

Chestia cu pasele ma omoara cel mai tare. Am jucat toate Fifa de pana acum, la 13 nu era asa. Am trecut la UT si la fel, aici inteleg ca sunt mai impiedicati ca e echipa mai slaba, dar nici chiar asa. Iar cu tackling-ul iar e grav, intru clar la minge, ating mingea si adversarul trece prin alunecarea mea ca musca prin unt.

Ori nu mai stiu eu sa joc ori jocul asta e stricat.