Tudy, e bine sa ai o parere diferita... doar ca vorba lui Snake, pe mine unul m-ai obosit cu iOS-ul. Numai de rau, numai contra... vorba lui: nu-ti place, nu-l folosi.

La urma urmei, daca iOS 8 va fi asa de prost cum spui, oamenii se vor muta catre concurenta... Apple va pierde clienti, bani... si poate atunci va veni cu ceea ce iti doresti tu: inovatie maxima. Desi sincer sa fiu, nu inteleg ce Dzeu ar trebui sa inoveze mai mult decat o fac anual.

Da, uite... ca sa fiu si eu la ceva de acord... ma asteptam ca sistemul de widgets sa-l vad implementat pe homescreen. In schimb ei au ales sa o faca in sistemul de Notifications. Ma asteptam la active icons (cu Live Weather si alte alea pe ele)... si n-au venit. Insa, mai e mult pana la toamna... se pot adauga tone de functii.

In plus si eu cred ca si Snake ca au tinut lucrurile importante (functiile noi) pentru lansarea noilor produse. Nu de alta, dar pana iesea iPhone 6 deja Samsung copia tot. Din fericire ce am vazut azi e cam greu de copiat... atat Androidul cat si Windows Phone au o modalitate complet diferita de lucru. Exemplu ar fi acel Extensibility. De SDK nu mai vorbesc... intreaba orice developer care face jocuri/apps pt. iOS si Android ce anume prefera...

In final, incerc sa ma lamuresc cu acel Metal. Am asa un feeling ca vom vedea in curand un produs (gen Apple TV) care sa incerce zona de console gaming... Nu de alta, dar ma gandesc la ce am vazut pe partea de gaming... si daca intr-adevar e upto 10x faster, impreuna cu un A8 ar face minuni.