Single post: E3 2014: Digital Event Nintendo - whatever!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2014: Digital Event Nintendo - whatever!

    Desi a inceput al naibii de promitator si original (cu o mica partida de fighting Matrix style intre Satoru Iwata si Reggie Fils-Aime), pentru un digital event nu doar ca a tinut foarte putin, dar mi s-a parut si extrem de limitat. In cazul unui astfel de event poti spune ca "the sky is the limit", dar in schimb Nintendo a preferat sa reduca totul la normal. Prin urmare, am avut parte de clasicele trailere, clasicele titluri, urmate de "launch in 2015". Sa nu ma intelegeti gresit, dar ma asteptam la un StarFox, la un Conker, la macar un singur titlu mai "dark"... dar se pare ca Nintendo nu poate.

    E posibil ca mai multe titluri sa fie anuntate la eventurile din cadrul E3, dar din pacate nu-mi place sa fiu pus sa caut titluri noi si mari... o conferinta sau un digital event are la urma urmei fix acest scop: sa-mi prezinte toate cele cat mai accesibil si mai compact, fara mult blah blah. Pe scurt, acestea sunt titlurile de la digital event, si vom vedea ce alte titluri vor fi prezentate dupa:
    • Super Smash Bros for Wii U
    • Mii Fighter
    • amiibo - NFC action figures
    • Yoshi's Wooly World
    • Captain Toad Treasure Tracker
    • The Legend of Zelda
    • Pokemon Omega Ruby
    • Pokemon Alpha Sapphire
    • Bayonetta 2
    • Bayonetta included!
    • Hyrule Warriors
    • Kirby and the Rainbow Curse
    • Xenoblade Chronicles - X
    • Mario Maker
    • Splatoon
    Sincer, daca va fi ca Nintendo sa piarda ceva, o fac pe propria lor mana. Pur si simplu e haotic sa vina directorii care sa se bata in digital event, dar cel mai important lucru (jocurile), sa fie anuntate haotic de-a lungul E3-ului. S-a incheiat pe sistemul "cautati la E3 multe alte titluri Nintendo despre care n-am vorbit".

    Update: am vazut asa rapid (cred ca a durat 3 secunde per joc) ca au mai prezentat cel putin 20 de jocuri. Nintendo, nu asa se face!!! Inchei event-ul si aduci aminte subit ca ai si Mario Party 10 si alte titluri mari? Pacat... anyway, voi updata mai tarziu cu trailere si lista completa (sper).

    Am revenit cu trailere (multe dintre ele nici nu au fost prezentate in Digital Event - tipic Nintendo). Enjoy:

























    Ce jenant... Nintendo nu are propriul trailer la Zelda... a trebuit sa-l iau de pe IGN:

    Attached Images Attached Images nintendo_smash-bros.jpg