Initial nu am vrut sa ma uit la E3 pt ca ma uitam la Arrow si stiam ca orice ar face Nintendo acolo mai rau mi-ar rasuci cutitul in rana. Da' cum ma uitam eu mi-a dat un prieten linkul de pe Twitch ca 'ba scot astia Zelda nou '. Pana am scos eu aplicatie pe telefon, pana am intrat am ajuns la Hyrule Warriors, care parea asa foarte promitator. Apoi s-a schimbat imediat la Kirby parca(mi-a placut conceptul) , dupa imediat Mario ala custom (un vis de mic sa poti sa faci asta), apoi alt joc imediat fara pic de prezentare intre ele fara fara nimic. Trailer, dupa trailer. Doar la HW parca vorbeau de caractere si de cum impaci doua tipuri de fani in acelasi joc . Eram WTF? Asa ca am inchis telefonul si mi am vazut de serial, ma uit si azi in reluare poate era de la cele 5 ore de uitat la tv...

---------- Post added 11-06-2014 at 10:34 ----------

Deci revin dupa ce am vazut complet Digital Eventul. Pentru mine, jocurile prezentate asa aiurea ,au fost ok, Zelda mi-a placut, pacat nu am vazut zi noi un trailer ceva decat un Wallpaper in mare parte,apoi Xenoblade si Bayonetta par foarte interesante, ias Splatoon mie unul sincer mi-a placut, pare foarte fain si are un concept destul de unic . La SSB mi-a placut chestia cu figurinele, si e totusi SSB deci nu prea aveau feature-uri super noi der aratat in afara de asta si custom Miis. Hyrule Warriors e oarecum ceva nou, iti da un feeling nou sa joci cu alte personaje in afara de Link intr-un univers familiar dar nu pentru caracterele astea. Restul...aceeasi Marie cu o alta palarie. Nu am vazut un titlu nou ceva mai pe 'harcoreala' ceva care sa surprinda. Aceleasi titluri si francize si doar add-ons de la joc la joc... Adica fix ce ma asteptam.