Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Dar de GTA-uri si Max Payne ce zici Tudor ? Eu personal inca am GTA San Andreas pus pe iPad si inca ma joc cate putin. Cred ca nu exista joc mai complex pentru orice dispozitiv mobil, ca GTA SA.
Da , misto, imi place ca exista, dar dupa ce am butonat vreo 20 minute GTA, l-am lasat. E si un joc vechi pe care l-am jucat deja iar schema de control nu e pe gustul meu pentru un asemenea joc. In jocuri precum cele amintite de mine pe pagina anterioara cred ca un control cu touchscreen mi-ar placea. De Max Payne nu pot zice mare lucru, l-am jucat extrem de putin, mai degraba testat. Problema mea cu el cred insa ca ar fi aceasi ca si cu GTA. Imi place sa vad porturile astea, dar pana nu vine un joc de calibrul asta dezvoltat special pentru tablete dar NOU, nu pot fi prea entuziasmat de astea, le-am jucat la vremea lor.

Eu cred ca EVE Online ar merge pe touch, un Football Manager sau Fifa Manager ar fi superbe. Acum exista doar niste variante dummed-down care nu sunt acelasi lucru. Poate chiar si LOL ar merge bine, vazusem ceva clipuri cu cineva care juca pe un device cu touch Pentru mine alea sunt jocuri cu care (scz de cacao) as putea pierde timp.