Sa-mi spun si eu parerea dupa ce am jucat vreo 3 ore de Crucible. (pe X360)

Voi vorbi in general despre Crucible, pentru ca asta conteaza, dupa mine.

In primul rand, cred ca nu trebuia facut pentru last-gen, deoarece se vede clar ca hardware-ul este depasit. Grafica nu este cea mai rea, dar pentru un joc din 2014 este destul de dezamagitoare. Sunt sigur ca arata mult mai bine pe current-gen.

In al doilea rand, multiplayer-ul este mai distractiv decat, spre exemplu, Battlefield 4. Cel mai mult m-am distrat cand faceam combo-uri shotgun + melee, sau assault rifle + throwing knife.

Pana aici sa zicem ca este destul de bine, grafica acceptabila, gameplay distractiv...

Partea foarte rea din Destiny este balancing-ul armelor, care este aproape inexistent. Pentru a continua, trebuie sa spun ca sun un jucator foarte bun de Battlefield 4, dar prima oara cand am intrat in Crucible abia faceam un kill, si nu era din cauza ca nu trageam din inamic, era din cauza ca eu abia apucam sa-i iau armura si eram deja mort.
Dupa ce am ajuns la lvl 8 si am deblocat o arma cu damage 51, am inceput sa-i rup pe toti, indiferent de nivel.

Astfel, cred ca dupa 2 saptamani de la lansare, toti vor folosi aceeasi arma/acelasi loadout.


Varianta TL;DR: distractiv, dar destul de rau gandit