Ce teapa mi-am luat cu controllerul DS4 la Altex. Azi dimineata cand au bagat BF Summer il aveau pe cel negru la 200 lei, iar acum cand ma uit au bagat pe stoc si controller rosu si negru ... la pret si mai mic decat ala negru. Pfffff.

Controller Wireless DUALSHOCK 4 SONY PS4, rosu | ALTEX

Controller Wireless DUALSHOCK 4 SONY PS4, albastru | ALTEX

199.73 RON, ce-i drept, nesemnificativ, dar nu era 200.12 RON ca ala negru. FY Altex, daca erau in oferta imi luam altceva decat negru. Ce oameni.

Ma gandeam sa refuz DS4-ul negru si sa bag o comanda noua, dar avand in vedere ca factura vine pe firma ca asa am comandat, cred ca-i incurc p-astia cu returul. Asta e, oricum nu-s un kitchios sa fac figuri la o culoare, dar mi-ar fi fost de ajutor sa le am diferite.

EDIT: Acum am realizat ca au pus un pret mai mic ca sa se adauge transportul (10 RON) la pretul final si sa iasa mai scump decat cel negru. Pretul la controller e pus strategic, 199.73, la check out iti mai adauga si transportul (pentru ca orice produs in valoare mai mare de 199.8 are transportul gratuit). Per total pretul ajunge la 209.73. Cum s-au gandit ei la fix pragul asta. Ieseau in pierdere 9 lei la fiecare comanda DS4 simpla. Astia de la Altex ma enerveaza cu manevrele astea si le voi da fix 200.12 cand imi vine comanda cu cel negru.