Single post: Totul despre accesoriile consolei Xbox One

  1. #18 SP
    Member Emeraldu's Avatar

    Lightbulb

    Recent mi-am tot batut capul cu anumite accesorii de Xbox One si am decis sa postez un tutorial pt cei care au timp, dar n-au 2 maini stangi. (sau cum sa faci economie de 150 RON)

    Cum sa transformi castile mono (sau mai bine zis adaptorul de la acestea) intr-un adaptor pt castile standard cu jack audio de 3.5 mm (cel de la orice hands free ordinar)

    Daca urmati tutorialul pas cu pas, veti avea sunet (mono) in ambele difuzoare si microfon functionabil. Nu veti auzi sunetul din jocuri - merge numai sunetul din party chat. Sunetul din jocuri iese prin TV (HDMI) sau prin optical audio (mufa din spatele consolei)....sau cumparati adaptorul.

    Pt Game + Chat audio trebuie sa cheltui 150 RON / 25 USD / 20 EUR pe adaptorul xbox one pt casti stereo (cel ce se conecteaza la controller).
    Primesti in pachet un cablu USB to micro USB (pentru update la controller) si un cablu/adaptor pt conectarea unui jack audio de 2.5mm (cel de la xbox 360)

    Cei ce vor sa foloseasca acele casti cu 2 mufe separate pt microfon / audio, trebuie sa-si cumpere un adaptor stereo jack tata 3.5 mm la 2 x stereo jack 3.5 M 4 pini (12 ron de la conectica.ro)

    Referitor la castile stereo oficiale Microsoft. Pot spune ca sunt mai mult decat decente (fata de alte casti de gaming la pret asemanator). Microfon bun - se aude clar, au jack de 3.5mm exact ca la handsfree. Vin in pachet cu acel adaptor stereo. Firul de la jack este cam subtirel ... se poate rupe daca tragi tare de el..... in rest sunt cele mai comode casti ever.....si pot spune ca am multe modele de casti pt gaming.
    Attached Images Attached Images 6b538a60-8a3e-4d2a-b1b8-92f2e53142e0.png stereo-headset-adapter.jpg dsc_0197.jpg capture.png xboxonestereoheadset03_thumb.jpg