Single post: Cumperi digital pe old-gen si primesti upgrade la next-gen gratuit

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cumperi digital pe old-gen si primesti upgrade la next-gen gratuit

    Well, se pare ca Bungie vine din nou cu vesti bune, in special pentru cei care inca nu au facut trecerea la next-gen (PlayStation 4 sau Xbox One). Astfel, in cazul in care achizitionati versiunea digitala a jocului de pe PS3 (via PSN) sau Xbox 360 (via Xbox Live), veti putea face redeem la un upgrade gratuit pentru Destiny atunci cand treceti pe PS4 sau Xbox One. Acest program a fost lansat de curand pe site-ul Bungie si se refera atat la varianta stanard cat si la "Guardian Edition" - cu alte cuvinte, upgrade-ul este valabil pentru tot contentul, nu doar pentru jocul in sine.

    Ba mai mult, Bungie ne spune ca veti putea continua sa jucati pe PS3 si Xbox 360, ceea ce ma face sa ma intreb daca nu cumva vom avea parte de niste "trucuri" romanesti, gen "cumpar eu jocul pe PS3 si tu faci redeem pe PS4" :evil:.

    Probabil vor fi ceva restrictii impuse, dar nu am idee exact cum va proceda Bungie. Oricum ar fi, kudos to them! Asa ar trebui sa procedeze orice developer/publisher... astfel incat sa nu fiu nevoit sa cumpar jocul din nou daca deja am dat banii pe last-gen.

    Atentie insa! Oferta nu este valabila pentru varianta retail, deci ganditi-va bine inainte sa faceti achizitia! Mai multe detalii gasiti pe site-ul Bungie: Destiny Digital-Upgrade | Official Site of Destiny the Game.
    Attached Images Attached Images destiny.jpg