gamerland, fostul gamestore. vin din budapesta la o zi dupa lansare - la fel si la altex eu locuind in cluj. jocurile vin impachetate intr o cutie suplimentara de carton de fiecare data (si mentionez asta la fiecare precomanda) - jocurile arata imaculat, ultimul joc de la ei a fost destiny ghost edition si cutia jocului era 10/10 - cine ma stie de pe forum stie ca fac mofturi la fiecare colt si muchie.

iau numai editii de colectie dar ei aduc chestii mai greu de gasit prin alta parti - acum o saptamana parca am dat precomanda de batmobile edition care nu i la altex. pot sa i sun si vb direct cu cei care impacheteaza coletul, etc. ca sa ti dau exemplu de jocuri mai ieftine, precomanda la witcher 3 CE pt one e 650 la ei, 750 la altex daca nu ma insel. unele sunt putin mai scumpe - evil within limited e cu 20 de lei mai scump plus inca 17 curierul dar iti dau un sort cadou.

in orice caz, prefer sa dau un ban in plus - mi s ar parea de altfel ridicol sa fac mofturi la 30 de lei extra cand dau de zece ori mai mult pe plastic in principiu - atat timp cat stiu ca imi vin bine impachetate, arata f bine si daca apare vreo problema si am pe cine sa sun. in mod convex, am vaga impresie ca acel customer care de la altex sunt o gasca de detinuti, ori cel mai frustrant e sa n ai cu cine sa te certi cand se intampla ceva rau.

ps: inclusiv faptul ca altex trage linie intre magazin si online mi se pare derizoriu. am primit de la altex CE uri puse la curier fara sa fie impachetate, normal ca ajung botite. ii sun si le zic ca vreau sa ma duc la altex in cluj sa mi l schimb, au jocul respectiv pe stoc ori ei "nu, nu, faci poze, trimiti mail, noi trimitem curier, ti l luam si l aducem in bucuresti, vedem ca i cum zici tu si ti punem altul la curier" - asta inseamna inca 72 de ore. pai eu dau 400-500-700 de lei pe o editie de colectie ca sa mai stau trei zile si sa compun mail uri, fac pe fotograful?

poate sa vina maine bang and olufsen in tara, daca sefu i roman, tot ca romanii se poarta cu tine. si bafta sa le explici celor de la OPC editie de colectie, pre order cu trei luni inainte, samd