Quote Originally Posted by AndreiChirita View Post
Daca vrei neaparat 3D activ ti-as recomanda modelul de la Panasonic 40AX630 (101-102 CM)care aeste Smart TV 3D, rezolutie Ultra HD cu procesor Dual Core Plus, doua telecomenzi in pachet (una din ele are touch), ochelari nu stiu sigur daca are in pachet (verific maine), 1200 Hz, ecran IPS...de Black Friday o sa fie 3000 de lei (asa cum a fost ieri la noaptea devoratorilor)...nu are woofer din pacate.

Daca vrei diagonala mai mare cu 3D activ mergi pe 48H6400 de la Samsung (121 CM), dar este inferior comparativ cu Panasonicul din punctul meu de vedere. Acest Samsung are quad core, 400 Hz, 2 x ochelari 3D, 2 x telecomenzi, camera de Skype se cumpara separat (costa 400 lei), rezolutie Full HD.
Salut Andrei,
Merci de recomandari in primul rand.
Nu tin musai sa fie 3D activ. Merge si pasiv. Ma intereseaza in primul rand sa se vada "țiplă" jocurile de PS3/PS4, filmele FullHD dar si canalele TV digitale. De asemenea cum se misca in modul "smart tv"? Daca are lag si nu e cursiv mai bine ma lipsesc.
Cu UHDul asta nu stiu ce sa zic. Mi se pare ca tehnologia e la inceput si nu m-as arunca la UHD. Ce feedback ai de la clienti pana acum? Cu Panasonic-ul chiar n-am avut tangente pana acum. Asa am incercat si cu Philips-ul si m-am linistit.
Tot pe mana Samsung as merge, mai ales ca nu am avut treaba cu vechiul LCD care inca merge de rupe.

Daca as fi sa gasesc un UE40F8000 la un pret sensibil mai mare, ce ati alege: Panasonic 40AX630 sau Samsung UE40F8000 ?!

P.S. 40AX630 vad ca nu mai e in stoc acum (la Altex)

P.S.2 Cand e BlackFriday ? Aka promotiile in magazinele autohtone, ca mie mi se pare ca e BlackFriday mereu...la cate newslettere de "super promotii" si "reduceri" primesc. Cei mai scheri aia de la Emag... aveau la un moment dat un TV redus de la 4000 la 3500 si la nici 4 zile fix acelasi model si mai super oferta: 4500 la 4000 . Era un SG 40ES7000 parca.