Single post: Android FAQ - pune o intrebare, primesti un raspuns

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Question Android FAQ - pune o intrebare, primesti un raspuns

    Acest thread este dedicat nelamuririlor si problemelor ce nu necesita un nou thread. | AndRewqp (c)

    Trec direct la subiect: Eu am abonament la Orange - Pantera 55 si cu el am o tona de optiuni & beneficii printre care si Orange Cloud 50GB. Intrebarea mea este cum salvez un nou contact in telefon si NU in Orange Cloud? Mereu cand vreau sa salvez mi se deschide meniul Orange Cloud si deja ma dispera. Eu oricum am setat AutoSync deci nu vad rostul sa-l salvez direct acolo...

    Am cautat pe web si n-am gasit nimic decat raspunsuri generice. Am incercat tot si nimic... Am mers in apps si am intrat pe Orange Cloud ca sa resetez defaults si butonul este gri (inactiv). Pe nano sim nu mai pot salva nimic (deoarece am depasit 250 de numere) dar as vrea sa le salvez in telefon...

    Faza e ca la inceput am putut salva 2-3 numere insa dupa ce mi-am activat nano sim-ul s-a supra scris, ca sa zic asa, optiunea de a salva.

    Nu se poate pune alta default? Asa cum e la Home, de ex. Unde poti alege...

    Mai jos cateva poze:

    *p.s.

    Am oprit app-ul si tot optiunea aia de salvat o am. Am dat clear data, clear acahe si tot aia...
    Attached Images Attached Images question-android.jpg screenshot_2014-11-10-19-39-09.png screenshot_2014-11-10-19-39-20.png screenshot_2014-11-10-19-39-44.png