Quote Originally Posted by Mallex84 View Post
Nici mie nu imi este rusine cu Altex si Media Galaxy, ieri in jurul orei 18:00 am facut comanda pe Media Galaxy pentru Final Fantasy XIV a Realm Reborn Time Card (60 zile), bun ,dupa ce imi introduc numele,adresa si ce mai cer ei, ma intreaba daca sunt de acord sa imi livreze comanda pe data de 19.11.2014(daca nu esti de acord nu poti sa plasezi comanda ),deci a trebuit sa fiu de acord.La orele 21 si un pic primesc mail de la ei cum ca, comanda a fost confirmata si urmeaza a fi livrata pe data de 20.11.2014 in nici un caz pe 19. Deci ce rol are intrebarea aceea retorica pe site-ul lor,este din cauza ca au Black Friday pana pe 16 sau asa va fi de acum inainte?
iti zic eu de ce, ca am sunat (dupa ce am asteptat, fara exagerare, 10 minute la telefon) pentru niste lamuriri.
Din cauza asa zisului black friday ei nu pot onora comenzile la timp. Daca tu primesti produsul ala pe 20.11, poti sa te consideri norocos. Eu am dat o comanda si a trebuit "sa fiu de acord" cu data de 21. Asta una la mana

Doi la mana, momentan nu merge sa rezervi niciun produs in magazin. Il intreb pe operator cum domne, ca vreau sa iau pe langa niste jocuri ps3 si un laptop (destul de scump) si pe langa faptul ca vreau sa-l iau mai repede, vreau sa-l vad si eu "live". Ma intreaba in ce zona stau sa-mi dea numarul de la un magazin Altex de pe langa mine. Ii zic domne verifica te rog stocul si spune-mi unde il are, ORIUNDE in Bucuresti ca ma duc eu si-l iau de acolo, nu trebuie sa fie langa mine. Mi-a raspuns calm ca nu se poate asa ceva Ca ei nu stiu care cum e pe stoc si daca vreau imi da numarul de la Altex Unirii sa intreb daca au ce vreau eu pe stoc, dar ca nu imi garanteaza ca si daca il au, o sa mi-l opreasca. Eu eram pregatit la 10 dimineata sa ma duc sa iau laptopul dar vezi doamne din cauza la black friday, nu poate sa mi-l rezerve, nu poate sa-mi spuna nimeni unde e pe stoc...Mi s-a parut de-a dreptul incredibil si am renuntat. Am ramas doar cu comanda la jocuri..