Minciuni peste minciuni. Chiar acum m-am uitat in catalogul de la Altex. Este un TV monitor de la Samsung pe care il urmaresc de vreo luna jumate. Pretul normal este de 650-700. Ei scriu ca pretul redus de BF e 578 RON (reducere de 220 RON). Nu sunt singurii, desigur.

Din pacate, romanul e tot roman. Au vrut si ei sa preia o idee buna de afara si si-au batut joc de ea. Cand auzi ca ei au "black friday" pentru 7 zile iti vine sa-ti dai pumni in cap. Fa dom'le o zi de reduceri serioase si atat. Prefer sa ma dau cu capul de masa ca nu am reusit sa cumpar un TV pe care mi l-am dorit, pentru ca mi-a luat-o cineva inainte, decat sa ma prosteasca ei cu "reducerile" lor de 7 zile.

Dupa parerea mea, BF la site-urile mari din Ro (Altex, Domo, eMAG, Cel, ...) nu inseamna altceva decat o reducere a preturilor care echivaleaza de fapt cu pretul normal al produselor pe alte site-uri mai mici (ceea ce vedem la rezultatele produse de compari.ro de exemplu). Si eu personal ma multumesc in cele din urma si cu asta. Normal ca-mi convine sa cumpar un TV cu 1500 RON "redus cu 30%" de la eMAG decat sa cumpar acelasi TV de la "www.avemproduseieftine.ro".

Cam asta-i parerea mea despre "Black Friday" in Romania