Quote Originally Posted by MonkY View Post
RonanN1: nicaieri pe lumea asta, pe niciun shop online, nu exista ceea ce vrei tu sa se intample. Mai exact, faptul ca dupa ce ai pus in cos sa fie automat rezervat pentru tine. Gandeste-te ce le-ai face daca te-ai apuca sa bagi in cos tone de produse... le-ai nenoroci stocul. Vanzatorul nu are cum sa stie daca tu esti decis sa-l cumperi sau doar l-ai pus in cos sa vezi ce frumos arata. Nu exista asa ceva nici pe amazon, nici pe ebay (desi pe ebay exista un Commit to buy), newegg... nu vei vedea nici pe emag & co. Sorry.
Pai de aia exista BAN pe cont, nu? Sau suspend sau whatever. Pt. ca daca eu (sau oricine...) vreau sa fac lucrui naspa oricum le pot face. Le comand (si asa serios de 100 de mil vechi), le cumpar si aleg sa platesc la curier si dupa aia nu raspund la telefon si fac pe prostu...

Da-ti seama daca eram eu acela care prindea PS4-le si acel laptop de 500 de lei si alte produse...si le cumapram si refuzam sa le platesc la curier. Ce se intampla? Erau din nou la reducere peste 4-5 zile?

No daca tot fac asta de 1000 de ori...imi mai trimite la adresa aia sau mai pot face comenzi pe numele ala? NU no pai asa sa faca si pe site.

Ia sa vedem ce face fraieru asta...pune in cos aiurea si nu plateste? BAN. Next please.

Ar trebui impusa o limita de timp (si acea limita sa varieze in functie de promotie...etc.) in care produsul pus in COSUL TAU sa fie al tau. Daca in 12 de ore (sa zicem...pt. cumapraturi normale) sau in 10 minute (BF) nu l-ai achitat...salut/dispare.

Asa se face.