Quote Originally Posted by nytrousox View Post
Ok, deci... Nu am incercat sa dau redeem la cod pe cont de UK, dar mi-l arata ca valid, deci clar era problema cu faptul ca era cont de US.

Totusi, s-a intamplat ceva ce mie, cel putin, mi se pare ciudat. Mi-am facut un alt user pe PS4, de pe care m-am logat pe PSN cu un user mai vechi de UK pe care il aveam pt PS3 acum cativa ani. Pentru ca nu avusesem niciodata PS Plus pe acesta, mi-am putut activa acel Trial gratuit de 14 zile de PS+.

And here comes the weird part... Acum cand ma loghez pe contul principal, cel de US pe care joc GTA si pe care am toate salvarile, pot accesa GTA Online, desi pe acest cont nu am PS Plus si inainte sa fac acel cont secundar logat pe UK si cu trial de Plus activat, nu imi dadea voie afisand mesajul logic "You need PS+ to access online features".

E normal sa mearga online-ul pe un cont fara PS Plus doar pentru ca am pe acelasi PS4 un alt cont, pe alta regiune, cu aceasta subscriptie activa?

---------- Post added 25-11-2014 at 10:45 ----------

My bad...

"One PlayStation®Plus membership allows all local accounts on the subscriber’s ‘Primary PS4’ to use online multiplayer through their Sony Entertainment Network accounts. The PlayStation Plus member does not need to be logged in on the PS4 for other users to play online."

Deci teoretic daca esti atat de plictisit incat nu te deranjeaza sa faci un cont nou de PSN o data la 2 saptamani, pe care activezi acel Trial de 14 zile si activezi PS4-ul ca primary pe acel cont, poti avea PS Plus si pe contul principal fara a plati, cel putin cat va mai exista treaba cu trial-ul
I-ai dat reedem pana la urma pe contul de UK si ai primit banii pe ala de US? In aceasi situatie sunt si eu si vreau sa stiu daca functioneaza sau treb sa ma rog de cei de la R* sa imi dea un cod de US?