Single post: Primul Joc din Viata Ta

  1. #1 SP
    Member QuestionArtist's Avatar

    Primul Joc din Viata Ta

    Care a fost primul joc din viata ta(un fel de prima iubire) pe care ai pus mana sau care a trezit in tine pasiunea pentru gaming si ce efecte a avut acesta asupra ta?

    Deoarece memoria te mai lasa odata cu varsta sunt nevoit sa incep cu primele 3 jocuri cu care am facut cunostiinta pentru prima oara.Este vorba despre Pitfall(Atari),Super Mario Bros 2 Yoshi's Island(SNES) si The Punisher pe care l-am descoperit la o sala de arcade.Cel mai mare impact asupra mintii mele fragede(intr-un mod mai mult negativ decat pozitiv) l-a avut The Punisher in urma caruia in mine s-a creat o dependenta....dependenta care avea ca urmari furtul banilor de buzunar al colegilor din primele 2 clase pentru a putea petrece cat mai mult timp la sala de jocuri(un fel de Bully-ing)tinand cont ca pe unii am ajuns sa ii amenint sau sa ii bat pentru acei bani si toate astea au tinut vreo 6 luni pana in momentul in care am fost prins........am trecut de la o bataie zdravana la pedepse,rusine si ignoranta din partea familiei......cu toate astea m-am lecuit.......m-am facut baiat mare,m-am copt la minte si acum platesc pentru jocurile pe care pun mana )) am ramas doar cu amintirile si pasiunea enorma pentru gaming(voi avea ce povestii la nepoti )) That's my story and im stickin to it!!!!E RANDUL VOSTRU.......TELL YOUR STORY!!!!
    Attached Images Attached Images tumblr_static_i-love-gaminggames-high-definition-lowdefinition-quality-wallpapers-page-12-uhdx.jpg