Eu votez pentru MK8. Nu le-am jucat toate dar din cate am jucat acesta mi-a placut cel mai mult. Singura problema e ca nu mai are trasee speciale pentru battle mode dar asta nu ma afecteaza asa tare deoarece niciodata nu m-a atras prea mult.

Leni, ti se pare ca lipseste un sfert din joc pentru ca iti apar traseele si personajele din DLC-uri blocate dar ele nu au fost de la inceput acolo; au fost adaugate inainte sa se lanseze primul DLC printr-un patch. Jocul s-a lansat cu acelasi numar de trasee ca si celelalte jocuri de pana acum - 16 noi si 16 retro. Iar traseele din DLC au fost adaugate la luni bune dupa ce s-a lansat jocul, deci nu prea poti spune ca au taiat content din el.

Si asta tine mai mult de opinia personala, dar mie imi plac mult traseele si personajele din DLC . Prima data intr-un joc Mario Kart apar elemente din Zelda si F-Zero si toate sunt realizate excelent. Iar pretul DLC-urilor este decent, poti sa spui ca primesti inca o jumatate din joc la o treime din pretul total al jocului .

In concluzie eu cred ca DLC-ul este foarte reusit si datorita online-ului foarte bun mi se pare cel mai bun Mario Kart de pana acum .
Pacat ca nu se vinde prea bine Wii U si risca sa fie cel mai rau vandut dintre toate MK-urile .