Single post: Samsung Galaxy S6

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Samsung Galaxy S6

    Asteptarea pentru noul flagship al celor de la Samsung se apropie de sfarsit. Teoretic noul Galaxy S6 va fi prezentat la evenimentul "Unpacked" ce va fi tinut de Samsung in cadrul MWC 2015 de la Barcelona. Prin urmare, zvonurile si teaserele au inceput sa apara. Va reamintesc ca Samsung a primit o lovitura serioasa de pe urma lui Galaxy S5, vanzarile sale fiind mult sub asteptari. Prin urmare, astept de la S6 ceva WOW!

    N-o sa va mint... sunt fan Apple (desi am o tona de Androizi prin casa, Windows Phone si alte nebunii) insa sper ca Samsung sa vina si sa rupa gura targului cu noul S6. Imi doresc sa fie atat de bun incat sa ma convinga chiar si pe mine sa renunt la un i6. Pentru asta, cu siguranta Samsung va trebui sa renunte la plasticul ordinar (si aproape sigur se va intampla, odata ce deja avem modele medii care au trecut la aluminium + glass - vezi Samsung Alpha) si sa vina cu inovatii serioase, nu cu gimmicks. De exp. eu as prefera sa renunte la TouchWiz si sa vina cu o autonomie imensa a bateriei.

    Ramane de vazut daca va reusi Samsung sa-si revina, sau o va da in bara din nou cu un produs sub asteptari.
    Attached Images Attached Images galaxy_s6_teaser.jpg