Nu imi place nimic la S6. Nimic

Design-ul e slab fata de ce speram eu, are prea multe elemente de peste tot incat imi displace total. Spatele aduce prea mult cu Nexus 4, camera iesita e de pe 1020, partea inferioara arata identic cu un iPhone mai nou, liniile de pe banda de aluminiu sunt exact ca la Moto X 2014, should I continue? E de apreciat ca, din cate au spus multi pana acum, Touchwizz (cu doi z!) e mult mai cuminte, ziceau ca au renuntat la 40% din bloatware si cred ca e un pas bun inainte. Unele chestii sunt ok, acel f/1.9 pe mine nu ma da pe spate, sa nu uitam ca discutam de un senzor extrem de mic. Citeam niste comentarii pe undeva si se certau unii ca o sa scoata poze mai bune decat un DSLR. Ma baieti...

Interesant e doar Edge. De ce mizerie Razvane? Se face in sfarsit ceva diferit. Avem telefoane curbate pe verticala, pe orizontala, acum avem margini rotunjite, la anul poate primim un Galaxy X Ball, in forma de bila. Cum S6 imi displace, Edge mi se pare cel putin interesant, iar in mana cred ca il simti grozav fiind mai mic decat Edge-ul mare. Abia astept sa pun mana pe unul.