sa stii ca tind sa cred ca mai bine ar exista un demo. sa spunem un demo cu bucata de joc de pana la primul boss. daca nu esti obisnuit cu genul, in aceasta portiune ai destule ocazii sa incerci si sa reincerci, si iti poti da seama daca e pentru tine sau nu, pentru ca intri in contact cu aspectele principale: fighting, upgrading, death punishment, almost no checkpoints, boss tare, lack of clear direction etc. plus atmosfera si decorul, level design-ul.

pana la urma, daca pur si simplu nu e un joc pe care sa-l joci cu placere, si mai mult te enervezi decat te simti bine, what's the point? si cred ca e mai bine sa sperii 1-2 gameri nepotriviti, decat sa ai aceeasi gameri dezamagiti ca au cumparat jocul si frustrati ca nu se pot juca, sau si mai rau, frustrati atunci cand se joaca

oricum, I get your point. cum am zis, nu critic jocul in esenta, nici developerii, nici gamerii. doar observasem ca totusi nu e pentru oricine.

poate daca as avea mai mult timp liber, as putea sa investesc si as avea rabdare mai multa. dar eu joc in general dupa munca de unde vin stresat si cam pic din lac in put.

am mai avut experiente de gaming in care am investit zeci spre sute de ore, dar in general erau jocuri care mi-au placut foarte mult la primul gameplay si am ales sa le incerc pe dificultate maxima pentru ca deja iubeam jocurile si/sau pentru ca voiam platina.

jocul asta insa cere involvement total de la inceput (cel putin pentru mine), si... in perioada asta I just wanna have fun.