Exista 2 scenarii (scheme pe intelesul tau lucian43):

1. ori esti doar un teribilist care isi doreste sa impresioneze cu orice pret - ceea ce e un lucru rau pentru ca ti-ai ales "wrong role-model" adica a "pozezi" in hot (gainar/borfas/talhar)

2. ori esti hot ceea ce presupune ca esti tip de om dintr-o clasa inferioara, dar caruia ii lipsesc elementele care ne fac civilizati: "compasiune", "respect fata de semeni", "respect fata de legi", "scrupule" si in general lipseste coloana vertebrala ... in sensul ca respecta doar elementele de putere absoluta "forta" si "violenta" si in timp vei degenera (statistic vorbind) si vei deveni doar un numar care va umple o camera supraincarcata de indivizi cu "aptitudini" similare insa in diverse stagii (mai avansate sau mai putin avansate) unde ... cel mai probabil vei fi violat/batut si batjocorit (avand in vedere inclinatiile tale spre jocuri video se presupune ca esti mult mai "slab" ca si individ respectiv nu faci parte din clasa de "alpha male" care domina penitenciarele din Romania).

Cu alte cuvinte traiesti intr-o lume trista (oricum o privesti).

In scenariul 1 - mai ai o sansa, pune mana rapid pe carte si depaseste'ti conditia (respectiv anturajul care probabil est ede foarte proasta calitate)

In scenariul 2 - nu am cum sa te sfatuiesc, trebuie singur sa iti depasesti conditia de hot (ceea ce eu unul cred ca este imposibil)