Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Tocmai, daca se incalzeste telefonul e mai bine sa fie facut dintr-un material mai prost conducator de caldura. Sticla e un mai slab conducator termic decat aluminiul si astfel vei simti mai putin ca se incalzeste telefonul decat in cazul aluminiului.
Asta e cea mai mare greseala pe care am auzit-o. Stiu ca tu nu vrei sa simti caldura... insa tocmai prin faptul ca nu se elimina pe nicaieri, totul se va pastra inside. Cu alte cuvinte, procesorul ala va fierbe si va face throthling in draci (isi scade viteza). Prefer sa simt ca se incalzeste si sa stiu ca se disipa... decat sa nu simt eu mare lucru, dar inauntru sa fiarba cpu/gpu/ram/baterie/storage...

Prin ce ai spus tu mai sus, ar fi bine ca laptop-urile si tabletele sa le facem din sticla... sa nu se mai simta caldura pe nicaieri. Si o eliminam prin... simpatie

Cat despre ce a zis razvanrazy... nu am nimic impotriva. Ma bucur ca Samsung o ia pe drumul cel bun (oare de cati ani URLU la ei sa schimbe ceva?), dar ma intristez cand vad cat au sacrificat pentru asta. Pret mare, functii pierdute complet aiurea (sa fim seriosi, nu cred ca le era greu sa lase un lacas pt. un slot microSD... Also, daca n-as fi vazut zeci de baterii de la Samsung umflate, scurse... as fi zis ca nu ma deranjeaza ca sunt non-replaceable. Dar ma deranjeaza. Asta e. Eu probabil imi voi lua un Note 4 cand va ajunge la un super pret... impreuna cu Gear VR. S6 ma lasa rece...