Buna, "aproape" am facut si eu upgrade de HDD la PS3 Super Slim 12G: am pus hardul, mi l-a vazut, am dat "yes" la copierea datelor din memoria interna pe hardul nou si la 6% s-a blocat de tot si a ramas pe ecran "Copying... Do not turn off the system. After the copy operation has completed, the system will automatically restart" si bara pana la 6% cu verde. Dupa ce se blocheaza la 6%, in cca 1min se opreste si zgomotul pe care il scotea consola in timpul copierii. Prima data am asteptat 30 min si ramasese tot la 6%, am scos din priza, am repetat si la fel, la 6% ramane. Chiar si acum o tin la 6% de 20min si nu ii mai dau restart macar o ora!
Pe toate video-urile si forumurile apare ca nu ar trebui sa dureze mai mult de 10min - totusi memoria interna e de 12G.
Recitind si a 1000-a oara postarea originala din acest thread, mi-am dat seama ca nici nu mi-a cerut consola sa formateze hardul cum scrie sus, dar nici asta nu aparea in video-urile postate in cazul modelului meu.
Aveti idee ce pot face? Mentionez ca daca dau "nu" imi spune sa scot hardul si sa rulez pe memoria interna, ca la inceput.
Multumesc anticipat!