Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
Si inca ceva, pielea pe telefoane, s-a ajuns prea departe, imi aduce aminte de un tembel care isi imbracase in blana interiorul masinii.
Ideea de baza e ca ai posibilitatea de a alege... si nu-i pasa nimanui daca tie iti place sa-i pui back cover din blana, piele, aluminiu sau plastic. Important e ca poti schimba lucrul asta si mergi pe ce iti place. Lucru care la "bijuteria" de S6 este zero. Zero + sticla. Si inca odata repet, "bijuterie" care si-a bagat picioarele in tot ce avea deosebit de ceilalti (replaceable battery, removable back cover, microSD). Anyway, eu nu port bijuterii... prefer sa cumpar ceva ce folosesc in draci.
Quote Originally Posted by Mayhem View Post
Vanzarile nu au legatura cu cat de bun este un telefon, am mai spus, LG-urile se adreseaza unor oameni care dezvolta un gust pentru ceva inedit, ceva select
Am trait s-o aud si p-asta. De fapt, 2 in 1 "ca cafeaua"... prima parte ca vanzarile n-au legatura cu produsul (wow)... iar a doua cu ceva select la LG... Se vede ca nu prea ai avut prea multe produse marca LG pana acum (sau daca ai avut, ai fost norocos). Pica telefoanele lor in draci, au toate problemele celorlalti producatori la un loc - colcaie service-urile de ele. De fapt, e la fel ca la TV-uri, unde daca vrei ceva cu defecte, iti cumperi un LG. Desigur, va arata "inedit" si "select", dar ce mai conteaza cand te duci la service de 10 ori cu el si de fiecare data ti se spune "Care dom'le, ca e perfect".

Este si motivul pentru care laud LG pentru ca merge in directia buna (in timp ce Samsung a luat-o razna - desi macar au aflat si ei ce inseamna sa folosesti aluminiu la un flagship in locul plasticelor ieftine), dar totodata nu m-as mai risca cu un smartphone LG nici daca m-ar plati cineva. Tot ce am avut marca LG a ajuns la gunoi. Poate in timp isi vor mai rezolva din probleme... Pana atunci, ma duc sa rad la comparatia LG cu Koenigsegg sau Spyder