Eu unul am renunțat la iPhone, după un S4 și actualul S5 renunț și la Samsung și îmi voi lua G4 cel mai probabil. Am 2 colegi de munca și 1 prieten care au G3 și nu au avut nicio problema cu el de la apariție pana azi. Ca sa nu mai zic ca G4 este mai aproape de android-ul stoc de la google decât S6, pentru prima oara au renunțat și la browserul lor și vine stock cu chrome. Interfața de la G3 mi s-a părut una din cele mai bune pe android și as fi vrut sa o am pe S5-ul meu. UX 4.0 de pe G4 este cea mai aproape de look-ul Android Lollipop. Camera e geniala, display-ul la fel. Majoritatea review-urilor precizează ca bateria este mai buna ca la S6. Unul din motivele pentru care nu voi cumpăra S6 este designul de cacao și fragil ca la iPhone, pentru mine sunt esențiale plasticul sau pielea ușor de schimbat fără service și bateria removable. La cate probleme au fost cu snapdragon 810 bravo lor ca au pus 808 pe G4, consumă mai puțin și e mai rece ca S6 și M9. Cat despre jocuri... nu, mersi, nu bag ultimul asphalt sau nu știu ce dea trigger sa simt diferențele de frameuri. Și sa fim serioși unui oameni care au căzut victime unor tabere ca iPhone și a indoctrinarii Apple nu mai sunt capabili sa fie obiectivi cu evaluarea altui device, mai ales android. Mie unul îmi place G4 și sunt incantat de el.