am jucat si eu cam 4 ore, astazi o sa joc mai mult, prima mea parere: nu o spun lucrurile bune ca se stiu deja si sunt de acord cu toate dar am cateva probleme cu jocul, intr-adevar sunt mici sau tin de acomodare. controlul personajului este grei, raspunde greu la comenzi si acest lucru iti creeaza o dificultate cat vrei sa explorezi o incapere ingusta, sa faci loot sau in ocmbat. un alt lucru destul de enervant este ca trebuie sa apesi de mai multe ori pe un action button ca sa faca actiunea respectiva, de exemplu: cand vrei sa te urci pe cal trebuie apasat de mai multe ori si sa te plimbi in jurul lui pana gaseste locul potrivit animatia, cand vrei sa vorbesti cu un NPC trebuie sa stai intr-un anumit loc, chiar daca esti fata in fata cu el nu se activeaza conversatia. in plus are caderi de FPS atat in cut-scene cat si in open-world, nu e ceva deranjat dar cred ca e bine sa stiti.

din propria experienta va spun ca aceste lucruri nu vor conta dupa vreo 10 ore, exact aceleasi dificultati le-am avut cu DA:I si am ajuns sa am peste 100 de ore din joc . mentionez ca am patch: 1.02.

intrebare: cum e build personajului? se obtin greu acele points si in ce ar trebui sa investesc, este primul meu joc din serie stiu ca in DA trbeuia sa fii sigur ca vrei un anumit skill ca era foarte greu sa obtii unele noi cand avansai in level.