Pai chief, ei lucreaza simulatan la vreo 5-6 titluri Final Fantasy (si fara sa mai luam in calcul ca au dat si in boala mobilelor lately)... Tu zici sa vina cu IP nou, eu zic sa lase naibii totul deoparte si sa termine Final Fantasy XV, ca imbatranesc asteptandu-l... Gandeste-te ca a fost anuntat la E3-ul din 2006... sunt 9 ani, ffs. De-asta eram si catranit azi noapte la conferinta Sony, ca multe jocuri nu au venit cu data de lansare... si cand am scris pe Chat "wtf, iar fara date de lansare", a raspuns cineva ca "lasa mai, bine ca iese, nu conteaza cand". Well... daca trebuie sa asteptam cate 10 ani pt. un joc... nu stiu daca mai e chiar asa de fun.

Pe de alta parte un remake pt. un FF care a fost superb la vremea lui, sa stii ca s-ar putea sa aiba un succes mult mai mare decat un IP nou. De ce? Pai in primul rand il vor cumpara toti cei care l-au jucat acum multi ani. Apoi il vor cumpara si cei care vor doar jocuri cu grafica mai buna... iar pentru pustii din ziua de azi, va fi chiar un IP nou