Single post: Retro Games Stores/Europe

  1. #1 SP
    Member QuestionArtist's Avatar

    Retro Games Stores/Europe

    Tinand cont de faptul ca multi dintre noi calatorim sau urmeaza sa calatorim prin diferite tari de prin Europa si cu siguranta atunci cand ajungem intr-o tara straina,mereu cautam store-uri/boutique-uri in special cu jocuri si console retro(care in mare parte sunt greu de gasit),m-am gandit sa deschid acest thread in scopul de a ne informa unii pe altii despre unde,ce si cum gasim intr-o tara/oras anume.Deci daca vreunul din voi ati calatorit pe afara si ati gasit astfel de magazine,puteti sa specificati in acest thread(cu numele magazinului,tara/oras si eventual adresa) unde le putem gasii in cazul in care vreunul din noi ajunge in tara/orasul respectiv/a si vrea sa viziteze astfel de store-uri sa le gaseasca cu usurinta.

    Am sa incep chiar eu prin a va informa ca dupa 4 ani de trai in Franta/Paris,am ajuns sa vizitez aproximativ 6-7 store-uri(unele chiar imense si foarte misto amenajate) in care se gaseau in proportie de 90% numai console si jocuri retro,unele chiar sigilate sau cel putin in stare impecabila.


    Maxxi Games - Franta/Paris - Boulevard Voltaire 7 - cod postal 75011
    Square Games - Franta/Paris - Boulevard Voltaire 5 - cod postal 75011
    Sat Elite Video Games - Franta/Paris - Boulevard Voltaire 15 - cod postal 75011
    Trader - Franta/Paris - Boulevard Voltaire 4 - cod postal 75011
    Stock Games - Franta/Paris - Boulevard Voltaire 13 - cod postal 75011


    Pe aceeasi strada mai sunt inca vreo 2-3 magazine de genu,una langa alta.
    Attached Images Attached Images logo.png