Salut,

Din graba am uitat sa imi fac temele si intr-o anumita forma am comis-o...

Am achizitionat un PS4 recent si mi-am facut cont pe RO. Pana azi am avut activat trialul de 14 zile pentru PS Plus, dar in ultimele 3 zile am incercat sa iau PS+ de pe PS Store si nicicum nu mi-a mers cardul(un Master Card de la obscura banca Leumi..mda). Am zis ca asta este, chiar daca ies mai scump hai sa iau un abonament de la Media Galaxy ca n-am timp/chef sa ma mai complic. L-am luat, am mers acasa, am razuit frumusel codul si surpriza(pentru mine) ca nu a mers codul. Ulterior m-am informat si am vazut ca abonamentul e pentru UK.

Ma gandesc ca nu sunt nici primul, nici ultimul. Vreau sa va intreb ce imi recomandati? A existat un precedent in care Sony sa schimbe un redeem code pentru abonament de UK pentru unul de alta zona? Sa fac un al doilea cont pentru UK nu ma tenteaza, fiindca jocurile descarcate gratuit o sa ramana blocate acolo daca la urmatoare innoire voi lua pentru contul actual. De returnat la Media Galaxy nu cred ca am sanse din moment ce ambalajul e deschis si cardul razuit, chiar daca codul nu a fost activat. Mai exista si varianta sa vand codul, desi e clar ca banii dati nu o sa mi recuperez....