Eu zic sa nu te grabesti inca Nici eu nu o voi face.

Am mai jucat aseara cateva ore. Am fost inclusiv in dark zone.

Ca fapt divers, in dark zone scade calitatea grafica. Si nu neaparat ca scade, dar ceata este mai peste tot, deci nu se mai vede la fel de luminat nici pe zi si este mai multe zapada pe jos, deci nu mai vedem asa multa apa/gheata si nu mai sunt asa multe reflexii.

Ca si mod de joc, nu e cine stie ce, in dark zone. Orice faci si orice gasesti (si gasesti destul de greu ceva loot), trebuie sa mergi la extraction, sa tragi un flare si sa astepti sa vina elicopterul, app 1-2 min, dupa care sa lase cablu jos, sa atasezi loot-ul si sa mai stai app 1 min pana pleaca. Si in 99% din cazuri, cineva te omoara in acel minut. Ori din cei care sunt cu tine, ori din cei care stau la panda special pentru asta. Inafara de aceste momente, harta e destul de goala.

Si nu m-am prins, poate ma lamureste DIDE, dar cei rosii din joc sunt AI controlled, nu ? Daca da, sunt pretty smart. Stiu sa te flancheze, sa se urce pe masini/cladiri, sa arunce cu grenade, sa se retraga daca omori din ei sau ii flanchezi. Si daca tragi in ei, nu stau pe loc. Se misca incontinuu in timp ce trag in tine. Pretty smart.

Mie-mi place mai mult pe harta normala si nu in black zone. Arata mai bine orasul, e mai "deschis", ai si anumite misiuni de facut, mai mult loot. Nu inteleg de ce nu sunt useri si acolo.

Referitor la ce ai zis mai sus eastbason, pe partea de fizica, da, sta bine. Mergi si atingi obiectele de pe jos si ele se misca. Toate. Scaune, conuri de pe drum si cam tot ce e mai mic. Dar atat. Cred ca se observa si din video ca tragi in cauciuc de 1-2-3 ori, uneori, si se sparge putin intarziat si in loc in care nu am tras.

Nu exista prea multa interactivitate cu oameni, cu caini, pe strazi. Doar treci prin ei, chiar daca se opresc la tine.

Oricum, jocul e fun, dar ma oftic ca nu am cu cine juca. Din pacate DIDE nu foloseste casca iar lui Ronan nu-i place