Am renuntat sa il ascult pe Pachter de ani de zile. El e tipul care zicea ca jocurile pe console si PC sunt pe moarte si ca cele pe telefon si facebook vor cucerii lumea. Nu ma mir ca a fost dat afara de la Gametrailers. Mi-am adus aminte de el ca faceau misto cei de la GT chiar acu o luna de prediction-urile lui si am zis sa vad ce mai face...are o emisiune pe youtube parca? A ajuns la doar 5-6 episoade, da sincer dupa primele 5 minute am inchis tab-ul.

Desii 3 ani nu mi se pare asa de mult, avand in vedere cat de bine o duc cel putin cei de la Sony, ma astept sa incerce sa faca generatia asta sa dureze cat mai mult. Singurul motiv pt care ar lansa urmaotrul PlayStation mai repede, ar fi daca NX sau urmatorul XBox le-ar ameninta vanzarile foarte tare si ar trebui sa se grabeasca si ei sa scoata "the next big thing". Dar avand in vedere cati bani baga fiecare companie in consola lor, as zice ca nu au chef sa se grabeasca sa scoata o consola noua la fiecare 3-4 ani (Clar s-au dus si vremurile consolelor de 10 ani...but still).