Merge si din WWW acum. Totul e ok.

Nu stiu cum poti sa ai "probleme" cu cardul. Poti pune parola la check-out din PSN --> nu cumpara nimeni cu cardul pe contul tau.
Banuiesc ca SONY verifica (sau ar trebui sa o faca) daca un card e asociat cu un cont sa nu permita sa fie atasat si la alt cont.
Imi explic problema ING numai daca cineva fara legatura cu PSN, brusc a avut xxx RON in tranzactii pe card dinspre PSN. Eveniment care cu siguranta nu a fost singurul... Adica daca cineva i-a sustras datele putea sa cumpere si de amazon si de la emag si de oriunde - suspect de ce fix PSN e blocat.

Cand SONY au avut "pauza" din motive de hacking (si ne-au dat 1 zi bonus de Plus+) oare nu au "scapat" (si) date ?

---------- Post added 29-01-2016 at 20:30 ----------

Quote Originally Posted by OsuBengOsu' View Post
... card special pt PS Store/cumparaturi online pe care sa-l ti pe 0...
Poti suna la banca sa stabilesti limite. Numar tranzactii pe zi/luna, suma maxima/tranzactie sau alte limite care le doresti. Daca ai 0 nu vad de ce ar finaliza tranzactia sistemul VISA/MC, din moment ce "fonduri insuficiente" este un motiv de FAIL.

Din ce am vazut eu, bancile te lasa cu ceva minus daca sunt comisioane lunare pe care le trag automat din cont. Insa daca contul nu are linie de credit nu poti cumpara nici tigari daca nu ai sold.

Pe iTunes daca nu e ok cardul, nici programele FREE nici UPDATE-uri nu faci pana nu-ti rezolvi "problema".