Aduc in actualitate acest topic si cer ajutorul colegilor cu experienta in domeniu...

Momentan am acest receiver: ONKYO HT-R390 5.1, patru intrari HDMI 1.3 (sigur nu sunt 1.4). Maxim 1080p, etc etc. Il am din 2010-2011 si a functionat perfect in compania unui PS3 si acum impreuna cu un PS4. Sunetul merge catre un sistem 5.1 cu subwoofer pasiv, tot marca ONKYO, ceva entry level, dar eu sunt multumit. Sunetul e clar si frumos distribuit. La momentul respectiv a fost o achizitie la pachet, nu le-am ales separat.

Deoarece urmeaza sa ma mut, m-am gandit sa-mi schimb intreg sistemul de home entertainment, mai putin consolele Ca si TV voi lua ceva cu 4K si atunci, in mod automat, va trebui sa schimb si receiverul. Pentru ca in ultimii ani m-am inteles bine cu ONKYO, voi merge in continuare cu ei si anume ONKYO TX-NR646 (4k, HDCP 2.2, etc). Sigur, sunt si solutii mai scumpe, dar nu vreau sa sar de 3000 lei la receiver.

Rugamintea mea este sa-mi recomandati un sistem de boxe si subwoofer(e) care sa mearga in mana cu acest receiver, inclusiv o pereche de boxe care sa suporte Dolby Atmos. Sa zicem tot 3000 lei buget, pe langa receiver. Retineti ca nu ma intereseaza state of the art, ci doar ceva mediu/bun. Multumesc in avans pentru efort!