De la Nintendo nu vreau chiar revolutionar, am exagerat inflacarat inutil. Vreau ceva diferit, nu Wii U care s-a sinucis din start fiindca nu a fost adapatata cerintelor pietei.
Wii a fost si inca este excelenta pentru ceea ce imi place mie ca si distractie si relaxare.

Daca vor lansa ceva nou acum ca si marketing nu inteleg (la cum au procedat pana acum isi fac singuri concurenta, dar nu cu altii); daca nu vor scoate ceva puternic (sau pe aproape) cu PS4 si XO, cu jocuri multiplatform (ca exclusive au destule si deja suna aiurea in a juca al n-lea Mario) si desigur online (aici eu nu sunt neaparat fan din pricina ca eu privesc diferit mediul online si asta e alta poveste, dar marea majoritate a gamerilor spre asta tinde) nu va avea succesul scontat. Deci de acord cu Monky si Tudy.

Nu imi doresc NX U, ori NX Ouya, ci o investitie serioasa in hardware si rezolvarea problemelor cu alte studiouri, caci mi-ar place sa joc din nou Lara Croft pe Nintendo (si sa nu mai aud asa ceva: "Creative director Noah Hughes told TrueGaming that the system's unique interface did not align with the company's goal to deliver the same experience across all versions.")
Altfel vor avea aceeasi piata ce se va restrange.