Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Faza cu alt HDD extern pica, pentru ca nu mai am altu si oricum nu ma obosesc asa tare pentru asta, cand am stick ce functioneaza fara probleme, dar e ceva ce ma sacaie si nu inteleg care-i faza.
E simplu. Toate USB-urile sunt la 5V, dar puterea e data de amperaj. Degeaba are 5V daca scoate doar 200mAh. 5V x 0.2Ah = 1Watt!!! Majoritatea celor super lente au nevoie de minim 2.5W (si atunci esti la limita)... asta ar insemna 5V x 0.5Ah. Desigur, ai putea sa te iei de producator, dar ma indoiesc ca se va rezolva. Cel mai simplu un USB HUB alimentat (de preferat USB 3.0) si ai rezolvat problema.

P.S. Ai mai putea rezolva altfel: exista (dar destul de greu de gasit) niste cabluri pt. HDD-uri externe care folosesc 2 mufe USB 2.0, pentru a-si dubla amperajul. Asta desigur functioneaza doar daca ai 2 mufe USB - acum m-am uitat pe specificatii si vad ca nu are decat una Ciudat rau TV-ul asta... zici ca au bagat banii de productie doar in panoul de 50", iar in rest are specificatii si conectica de la un TV super cheap de maxim 30".
Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
Are careva, TV UHD 4K, cum se vede imaginea la PS4 ?
Stii vorba aceea... cu nu poti sa faci bici din rahan, nu? Se vede la fel de prost pe o diagonala mare. Probabil de-asta si nebunia cu PS4.5 sau PS4 Neo... Upscale-ul de multe ori mai mult strica decat ajuta.